Czy to była próba zamachu?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zdechł kot radnego Zdzisława Muzykanta. A mogło dojść do jeszcze większej tragedii. Otóż radny Muzykant postanowił przyrządzić sobie śniadanko według przepisu Katarzyny Nienawiść-Wymądrzalskiej. Wszystko było już przygotowane do jedzenia, kiedy do radnego zadzwonił kolega w sprawie deputatów. I ta chwila rozmowy uratowała mu życie! Kot Pampeluna zwabiony zapachami dochodzącymi z kuchni wskoczył na stół i skosztował przygotowanych specjałów. Kilkadziesiąt sekund później było już po kocie! Biedak padł w męczarniach.

Potrawę poddano ekspertyzie chemicznej i w jej rezultacie pojawiły się spekulacje, że był to zamach. Składniki dania zostały specjalnie dobrane tak, że po ich połączeniu powstał silnie toksyczny jad! Zaczęto się zastanawiać kto mógł być głównym celem terrorysty. Na pewno nie był to kot Pampeluna. Była to raczej przypadkowa ofiara podstępnych knowań. Zdaje się że zgładzenie radnego Muzykanta, także nie było najważniejszym dążeniem zamachowca. Ekipa śledcza wysnuła śmiałą tezę, że celem ataku miała być burmistrz Krystyna Sikorka.

Świadczą o tym liczne poszlaki. Najważniejsza jest ta, że w pewnym okresie na łamach „Gońca Nienawistnego” zaczęły się pojawiać niby to przepisy na ciekawe potrawy, a tak naprawdę to zjadliwe trucizny, które miały uśmiercić Sikorkę. Wymądrzalska do artykułów ziejących jadem i żółcią dołączyła przepisy, które mogły komuś wyrządzić krzywdę. Jej problem polega jednak na tym, że ani burmistrz, ani nikt z jej rodziny na te odpychające strony internetowe nie zagląda. Tak więc, ofiarami Wymądrzalskiej mogli być Bogu ducha winni czytelnicy. Skoro ich jednak nie ma, to wniosek może być tylko jeden. Nikt, tego co pisze Wymądrzalska, nie traktuje poważnie. Ani pseudo analitycznych i quasi informacyjnych artykułów, ani przepisów kulinarnych. I wszystkim to wychodzi na zdrowe! Ile bowiem jadu może znieść zwykły człowiek?

Katarzyna Medycejska pokazała jak pozbywać się oponentów nie tylko politycznych. Strach pomyśleć, co zrobi Wymądrzalska kiedy będzie dalej podążała jej tropem. I naśladując imienniczkę, urządzi swoim znienawidzonym wrogom – z burmistrz Krystyną Sikorką na czele – noc św. Bartłomieja.

TN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *